Puszcza Białowieska

Wielka pomyłka!

30 września na terenie Puszczy Białowieskiej miało miejsce kontrowersyjne zdarzenie. Otóż działacz Pracowni na rzecz Wszystkich Istot udawał się do Parku Narodowego, gdy został zatrzymany przez Straż Graniczną. Straż poinformowała go, że w dniach od 23 września do 15 października w godzinach porannych i wieczornych obowiązuje zakaz przebywania w Puszczy z uwagi na regulację populacji. Zakaz taki miałby obowiązywać również na terenie Parku.

Zaraz w prasie internetowej i nie tylko oraz w środowiskach zainteresowanych ochroną Puszczy Białowieskiej zawrzało! Zaczęto dyskutować o zasadności takiego rozporządzenia, skoro jest ono niezgodne z ustawą o lasach.

Po apelu skierowanym do Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych, Regionalnej dyrekcji Lasów państwowych w Białymstoku oraz Podlaskiej Straży Granicznej całe zamieszanie się wyjaśniło. Okazało się, że takowy zakaz zamierzano wprowadzić, poinformowano nawet o nim Straż Graniczną. Na szczęście dokument wprowadzający ograniczenia w poruszaniu się po Puszczy nigdy nie wszedł w życie, a Straż Graniczna najwyraźniej  o tym nie wiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *