Puszcza Białowieska

Polski żubr zwycięzcą na arenie filatelistycznej

Słyszeliście o Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago? Przyznam się, że nie miałam pojęcia o rozgrywających się od lat eliminacjach, aż do chwili gdy na zwycięskim znaczku pojawił się polski żubr 🙂

Już od 10 maja 2011 roku można było głosować na najpiękniejszy znaczek serii Europa. Poczta Polska zgłosiła do konkursu znaczek, wykonany przez Annę Niemierko, przedstawiający żubra wśród drzew. Znaczek nie tylko kusił wyglądem, ale i zapachem jałowca.

15 lipca br. wręczono nagrody. Laureatem konkursu został polski znaczek. „Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejna emisja Poczty Polskiej zyskała miano najpiękniejszej na świecie. Nagroda ta, nazywana filatelistycznym Oscarem, to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej, ale również splendor i promocja Polski w świecie. Znaczki – te nasze maleńkie dzieła sztuki użytkowej – od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia dla historii, tradycji, kultury i sztuki oraz codziennego życia” – mówi zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *