Puszcza Białowieska

Noclegi w Białowieży – pensjonat „Kresy”

Mieszkańcy Białowieży i okolic doskonale zdają sobie sprawę z walorów regionu, w którym mieszkają. Swoją miłością i pasją starają się zarazić innych. Do takich osób należą Państwo Sawiccy.

Od dziecka wychowani w tych stronach, promują region pogranicza w Polsce i nie tylko. Z tego względu stworzyli uroczy zakątek, do którego serdecznie zapraszają każdego, kto chce poznać pasję ich życia.

Kresy to miejsce, w którym można zapomnieć o codzienności. Pensjonat znajduje się przy szlaku turystycznym wiodącym z Białowieży do uroczyska Stara Białowieża. Zaletami tych okolic jest czyste powietrze i brak większych skupisk miejskich. Z posesji Państwa Sawickich rozpościera się piękny widok na dolinę Narewki i Rezerwat Ścisły Puszczy Białowieskiej. To co od razu zwraca uwagę, to niesamowita cisza, przerywana tylko co chwila odgłosami dochodzącymi z Puszczy.

Na przestrzeni 4500 m2 zlokalizowany jest pensjonat, budynek galerii i budynki gospodarcze. Drewniane budynki kryte są wiórem osikowym, a w zimie ogrzewane są z uwzględnieniem energii odnawialnej. Na terenie posesji znajduje się też staw, altana oraz piękny ogród bogactwem roślin dorównujący niewielkiemu ogrodowi botanicznemu.

 

 

Wygodne noclegi Białowieża słynie z gościnności mieszkańców. Można się o tym przekonać, przyjeżdżając do pensjonatu Państwa Sawickich. W pensjonacie jest 21 miejsc noclegowych. Dwupoziomowe apartamenty są świetnie wyposażone i urządzone w stylu tradycyjnym, ale dostosowane do wszelkich współczesnych standardów. Gospodarze zapraszają na przepyszne dania kuchni regionalnej oraz zapewniają wiele atrakcji wycieczki po Puszczy z przewodnikiem, spływy kajakowe czy ogniska w plenerze przy akompaniamencie orkiestry ludowej.

Gdy już nacieszymy się widokami tego regionu możemy nie opuszczając posesji zajrzeć do galerii i obejrzeć prace miejscowych artystów. Co jakiś czas organizowane są wernisaże wystaw obrazów, czy promocje książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *